sobota, 07 listopad 2015 13:14

Targi Edukacyjne - "Akademia Wiedzy"

W Bydgoszczy 21 października 2015 w Operze Nova odbyły się Targi Edukacyjne " Akdaemia Wiedzy". Nasi słuchacze uczący się na kierunku technik masażysta prezentowali ofertę Medycznej Szkoły CED w Bydgoszczy. Poza tym uczestnicy targów mogli również zaobaczyć pokaz ciekawej metody masażu: Masaż Work-Site.

Masaż Work-Site jest zabiegiem najczęściej wykonywanym na terenie firm, w godzinach ich urzędowania.  Stosuje się go również podczas przerw na wszelkiego rodzaju zjazdach, sympozjach czy konferencjach. Ogólnie wykonuje się go tam, gdzie nie ma zbytnio czasu i innych mozliwości wykonywania masażu. Przez fakt, że odbiorcami są najczęściej pracownicy firm, został on żartobliwie nazwany - masażem firmowym.

A dlaczego Masaż Work - Site ???  Ponieważ :

- wykonywać go można na zwykłym krześle, bądź do tego celu stworzonym, które zajmuje mało miejsca,

- wykonywany jest przez ubranie, co zoszczędza ludziom czas i eliminuje lęk przed nagością,

- nie używa się olejków, kremów co eliminuje poczucie dyskomfortu związanego z włożeniem ubrania na ciało po zabiegu,

- trwa zazwyczaj kilkanaście minut, nie więcej niż przerwa na kawę, nawet najbardziej zajęte osoby mogą z niego skorzystać,

- nie wymaga zamkniętego pomieszczenia, więc inni widzą dokładnie, o co chodzi i czego mają się spodziewać, kto i w jaki sposób to robi.

- skierowany jest właśnie na plecy, szyję i ramiona, czyli najbardziej narażone okolice ciała,

- dostarcza tego typu korzyści, które ludzie najczęściej chcą osiągnąć - odprężenie.

W naszej Medycznej Szkole w Bydgoszczy nauczysz się profesjonalnie masować pod okiem doświadczonej kadry - fizjoterapeutów pasjonatów, a przy okazji spędzisz miłe i wesołe chwile.

W Myślęcinku - Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku żegnalismy lato 2015. Pogoda dopisała w 100%, a słuchacze policealnej Medycznej Szkoły CED w  Bydgoszczy zapraszali do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

niedziela, 13 wrzesień 2015 15:15

Zadyszka Bydgoska 2015

Tak , jak obiecaliśmy - słuchacze Medycznej Szkoły CED w Bydgoszczy 30 sierpnia 2015 byli  w podbydgoskim Myślęcinku i wspomagali masażami  w ten upalny dzień wszystkich uczestników biegu Zadyszka Bydgoska.  Zdjęcia z imprezy można obejrzeć również na facebooku   https://www.facebook.com/pages/Centrum-Edukacji-Doros%C5%82ych/169001996523502?ref=tn_tnmn

środa, 12 sierpień 2015 21:43

Masowanie na Zadyszce Bydgoskiej

Będziemy obecni 30 sierpnia 2015r w Myślęcinku na imprezie sportowej Zadyszka Bydgoska, podczas której odbędzie się bieg przełajowy na dystansie 10 km.

Osoby uczestniczące w biegu będą mogły skorzystać z masaży, wykonywanych przez słuchaczy Szkoły Medycznej CED ksztalcacej w zawodzie technik masażysta.

Natomiast pozostałe osoby, będą mogły "podejrzeć" sposób w jaki młodzi masażyści pracują. Może, komuś się spodoba bycie masażystą , wówczas zapraszamy do naszej Szkoły mieszczącej się w Bydgoszczy przy ul.Garbary 2.   Do zobaczenia

12 lipca 2015 w Bydgoszczy słuchacze Szkoły Policealnej Medycznej CED w Bydgoszczy, doskonalili swoje umiejetności praktyczne podczas wykonywania zabiegów masażu. Masażom poddane były głównie zmęczone mięśnie zawodników. Zabiegi wykonywane były w gabinetach nowoczesnej hali Artego Arena. Dzień ten był szczególnym wyzwaniem dla przyszłych techników masażystów, ponieważ Trathlon jest specyficzną dyscypliną sportową, wymagającą od człowieka dużego wysiłku psycho-fizycznego. Mięśnie zawodnika ulegają bardzo dużemu zmęczeniu i w związku z tym technik masażysta, przed przystąpieniem do zabiegu masażu, musi ocenić palpacyjnie i wzrokowo jaki jest aktualny stan tkanek miękkich sportowca  i następnie dobrać odpowiednią metodę masażu. Nasi słuchacze poradzili sobie z tym świetnie. Gratulujemy sportowcom wyników i naszym masażystom zapału do pracy w tym dniu.

Szkoła Medyczna CED w Bydgoszczy kształcąca w zawodzie technik masażysta, była obecna 14 czerwca 2015r. na biegu Kamienna5. Słuchacze naszej Szkoły bardzo dzielnie poradzili sobie z  dużą ilością chętnych osób na zabiegi masażu, które wykonywane były bezpośrednio po zakończonym biegu, na odpowiednio przygotowanych do tego stanowiskach. Otrzymaliśmy od organizatorów podziękowania: za naszą obecność , ogrom pracy jaki włozyli nasi słuchacze w to, aby mięśnie sportowców były im lżejsze i otrzymaliśmy zaproszenie na następny rok na Kamienną5.

Polecamy stronę http://www.kamienna5.pl/, pomimo, że bieg się zakończył, to na stronie internetowej będzie się jeszcze działo.

Pozdrawiamy

Słuchacze i nauczyciele Szkoły Medycznej CED w Bydgoszczy

Szkoła Medyczna w Bydgoszczy stała się partnerem imprezy Kamienna Piątka. Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako sportu dla każdego oraz promocja zdrowego stylu życia. W trakcie trwania odbędzie się bieg uliczny na 5 km, który ze względu na specyfikę trasy ma być najszybszym biegiem na 5 km w Polsce. Jako masażyści Medycznej Szkoły w Bydgoszczy będziemy pomagali uczestnikom biegu usunąć stany zmęczeniowe mięśni i całego organizmu wykonując profesjonalne zabiegi na odpowiednio przygotowanych stanowiskach. Przy okazji opowiemy jak dbać o układ mięśniowy aby unikać kontuzji. Do zobaczenia 14 czerwca na Kamiennej Piątce w Bydgoszczy!

http://www.kamienna5.pl

sobota, 06 wrzesień 2014 00:00

NABÓR TRWA - BYDGOSZCZ, TORUŃ, BRODNICA

Medyczne Szkoły CED zapraszają!      

Trwa nabór!

Nauka bezpłatna przez 2 lata na kierunku technik masażysta!                                               

Zapisz się już teraz. Zapraszamy :-)

 

Studium Zdrowia CED po raz kolejny uczestniczyło w jednej z największych imprez Torunia. Słuchacze kierunku technik masażysta tradycyjne wykonywali bezpłatne masaże umilając czas zwiedzającym i uczestniczącym w imprezie mieszkańcom naszego miasta.

środa, 11 czerwiec 2014 10:43

Festyn Rodzinny w Krobii - 7 czerwca 2014 r.

Tym razem Studium Zdrowia CED wzięło udział w festynie rodzinnym w podtoruńskiej Krobii. Słuchacze kierunku technik masażysta tradycyjne wykonywali bezpłatne masaże umilając czas zwiedzającym i uczestniczącym w imprezie.

Strona 1 z 2

Linki

            

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.