środa, 29 lipiec 2015 22:08

Triathlon Bydgoszcz i masażyści Szkoły Medycznej CED w Bydgoszczy

12 lipca 2015 w Bydgoszczy słuchacze Szkoły Policealnej Medycznej CED w Bydgoszczy, doskonalili swoje umiejetności praktyczne podczas wykonywania zabiegów masażu. Masażom poddane były głównie zmęczone mięśnie zawodników. Zabiegi wykonywane były w gabinetach nowoczesnej hali Artego Arena. Dzień ten był szczególnym wyzwaniem dla przyszłych techników masażystów, ponieważ Trathlon jest specyficzną dyscypliną sportową, wymagającą od człowieka dużego wysiłku psycho-fizycznego. Mięśnie zawodnika ulegają bardzo dużemu zmęczeniu i w związku z tym technik masażysta, przed przystąpieniem do zabiegu masażu, musi ocenić palpacyjnie i wzrokowo jaki jest aktualny stan tkanek miękkich sportowca  i następnie dobrać odpowiednią metodę masażu. Nasi słuchacze poradzili sobie z tym świetnie. Gratulujemy sportowcom wyników i naszym masażystom zapału do pracy w tym dniu.

Czytany 1052 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 sierpień 2015 12:33

Linki

            

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.